Persberichten

Cellro introduceert nieuwe automatiseringsformule 22 okt 2009

Cellro introduceert nieuwe automatiseringsformule
Het CELLRO Demo en Trainingscentrum te Ede is het grootste in zijn soort van Europa.

Cellro, bedenker en bouwer van automatiseringssystemen voor de verspanende productie, introduceert onder de naam Cellro-Series een nieuwe formule om snel tot optimale systemen voor manloze productie te komen. Daarbij wordt de oorspronkelijke benadering - standaardautomatisering op maat - intact gelaten maar in de uitwerking gewijzigd, waardoor optimale oplossingen sneller en goedkoper worden samengesteld en gebouwd. 

Tot nu toe hield 'Standaardautomatisering op maat' in dat een project voor manloze verspaningsprocessen grotendeels werd gerealiseerd door gestandaardiseerde modules te combineren tot een automatische cel. Dergelijke modules kunnen zijn robots, pallets, materiaaldragers, visionsystemen, gereedschapmagazijnen, beladingunits, veiligheidsschermen, transportbanden enz. Indien nodig kan hieraan nog een stukje maatwerk worden toegevoegd.
Deze Cellro-aanpak onderscheidde zich fundamenteel van de gebruikelijke vormen van productieautomatisering, waarbij vanuit een product of productgroep een installatie werd samengesteld uit op de markt verkrijgbare componenten en maakdelen die vaak moeizaam (qua hard- en software) aan elkaar ‘geknoopt’ moesten worden.   
 
Vanuit deze gedachte werd ruim vijf jaar geleden een ronde cel - een robotbediend pallet-, gereedschap- en werkstukmagazijn voor aanbouw aan een gereedschapmachine - ontwikkeld, die mede vanwege zijn opvallende gele kleur een zekere bekendheid heeft gekregen en waarmee Cellro nog altijd wordt vereenzelvigd. Ten onrechte, want nadien heeft de Edese onderneming nog vijf van dergelijke basisconfiguraties ontwikkeld, zoals de 'Skid', de 'Toploader' en de 'Track'. De meest recente zijn de 'Compact' en de 'Loadmaster'. De Compact is een kleine cel, geschikt voor kleine machines en werkstukken lichter dan 20 kg. De Loadmaster vult het gat in de markt voor compacte handling van werkstukpallets met gewichten boven de 350 kg. Met deze zes configuraties kan Cellro thans voor het gehele werkstukbereik van 3 tot 2000 kg automatisering van de verspanende bewerkingen aanbieden op basis van gestandaardiseerde modulen.
 
Met de Cellro-Series formule kunnen projecten aanzienlijk sneller dan voorheen worden gerealiseerd. Vanuit het voorliggende probleem wordt een snelle keuze gemaakt uit de zes basisvormen die met modules kan worden samengesteld tot een complete cel. Met de ervaring die Cellro inmiddels heeft opgebouwd kan men snel, afhankelijk van de pallet- en productgrootte, het aantal te automatiseren machines e.d., een basisconfiguratie kiezen: ronde cel, Toploader of een ander systeem. Het werkstukgewicht en de benodigde capaciteit bepalen vervolgens binnen deze hoofdgroep de bouwgrootte. De opties volgen daarna rechtstreeks uit de klantenwensen: de te automatiseren handelingen (beladen, bewerken), wel of geen grijperwisselaar enz. Ten slotte blijft een klein deel van de installatie 'customized'.
 
Het Cellro-Series concept vormt een nieuwe stap in de evolutie van de onderneming, die inmiddels ook al vergaande stappen heeft gezet naar de internationale markt. In het nieuwe democentrum van Cellro te Ede staat vanaf begin november een groot deel van het Cellro-Series programma permanent opgesteld.
 
 

Rubrieken