Persberichten

Nieuwe pre-set vacumschakelaars van Piab 03 sep 2008

Nieuwe pre-set vacumschakelaars van Piab

 
Nieuwe pre-set vacuümschakelaars van Piab onderscheiden zich door grote duurzaamheid en betrouwbaarheid
 
Mini-switches en bijpassende aansluitbox zijn ondergebracht in degelijke metalen behuizing
                       
 
Door Pneu/tec wordt melding gemaakt van een interessante serie pre-set mini-vacuümschakelaars van Piab (Zweden). De nieuwe typen – gepresenteerd als de VS4118 en VS4119 – zijn speciaal bedoeld voor industrieën en toepassingen waar extra hoge eisen aan de betrouwbaarheid worden gesteld en men met hoogwaardige, kostbare componenten of assemblies werkt. Voor gebruik in combinatie met deze switches presenteert het Scandinavische bedrijf bovendien een bijpassende aansluitbox, die berekend is op het doorgeven van één of twee uitgangs­signalen van maximaal twaalf vacuümschakelaars. Deze box maakt het eenvoudig mogelijk over te stappen van een bestaande centrale vacuümpomp op een gedécentraliseerd systeem met aparte ejectoren en vacuümschakelaars op elke zuignap; het grote pluspunt is in dit geval dat de PLC of besturing niet opnieuw geprogrammeerd hoeft te worden.
 
De VS4118 en VS4119 zijn opmerkelijk degelijke elektromechanische vacuüm­schakelaars die over een vooraf ingestelde digitale uitgang beschikken; bij beide is er keuze uit drie verschillende schakelpunten, te weten 30, 50 en 70 –kPa. De switches zijn ondergebracht in een robuuste IP65 aluminium behuizing. Toegepast in een vacuümhandlingsysteem worden ze bij voorkeur zo dicht mogelijk bij de zuignappen geplaatst. Belangrijk is daarbij dat ze dermate compact zijn uitgevoerd, dat plaatsing nergens een probleem zal opleveren. Een praktische zwenkfitting vergemakkelijkt het installeren, zonder gebruikmaking van verdere appendages. Bij alle valt naar wens uit diverse uitgangssignalen te kiezen, te weten PNP NO, PNP NC en NPN NO, NPN NC. Een goed op afstand zichtbare groene LED geeft de schakeltoestand aan. Opgemerkt wordt voorts dat deze elektromechanische vacuüm­schakelaars op een bovendruk van 0,6 MPa (6 bar) berekend zijn, zodat ze ook in combinatie met een blow-off functie te gebruiken zijn.
 
De metalen aansluitbox VS40 maakt seriële aansluiting van verschillende vacuümschakelaars mogelijk, met één of twee gemeenschappelijke uitgangs­signalen voor de complete vacuüminstallatie. De VS40 biedt aldus vooral grote voordelen als de PLC of het bussysteem beperkt is tot slechts enkele ingangs­signalen, zoals meestal gebruikelijk. Een gedécentraliseerd vacuümsysteem met maximaal twaalf uitgangssignalen van vacuümschakelaars kan zo tot slechts één of twee ingangssignalen voor de PLC of het bussysteem worden gereduceerd. Specifieke toepassingen voor de box zijn te vinden in tal van industrieën waar sprake is van een hoge automatiseringsgraad en omwille van de veiligheid en betrouwbaarheid behoefte is aan een bedrijfszekere vacuümaansturing op elke zuignap.
 
Voor uitgebreide informatie over deze extra duurzame pre-set mini-vacuüm­schakelaars en de bijbehorende aansluitbox van Piab kan contact worden opgenomen met: Pneu/tec B.V., postbus 416, 2130 AK Hoofddorp, tel. (023) 5699090, fax (023) 5632465, e-mail: verkoop@pneutec.nl, internet: www.pneutec.nl

(foto-onderschrift:)
De VS4118 en VS4119 zijn opmerkelijk degelijke elektromechanische vacuüm­schakelaars die over een vooraf ingestelde digitale uitgang beschikken; bij beide is er keuze uit drie verschillende schakelpunten, te weten 30, 50 en 70 –kPa.

Rubrieken