Persberichten

Opmerkelijk kleine Duraflex zuignappen zijn extra slijtvast en werken perfect op onregelmatige en poreuze oppervlakken 04 jan 2011

Opmerkelijk kleine Duraflex zuignappen zijn extra slijtvast en werken perfect op onregelmatige en poreuze oppervlakken
De nieuwe Duraflex BX10P- en BX15P-series van Piab omvatten verschillende kleine vacuümzuignappen die zich met name onderscheiden door hun uitgekiende materiaalkeuze en vormgeving.
Door speciale materiaalkeuze en vormgeving passen flexibele zuignappen zich gemakkelijk aan hoogteverschillen aan   
 
De laatste jaren zijn vacuüm zuignappen voor tal van handlingtoepassingen bijzonder geschikt gebleken. Bij het Zweedse bedrijf Piab was men er echter van overtuigd dat er bij deze producten nog wel wat te verbeteren viel. Dat bewijst Pneu/tec B.V. thans met de presentatie van enkele interessante uitbreidingen op het Duraflex BX-P zuignappenprogramma. Gedoeld wordt hier op de nieuwe series BX10P en BX15P, die zich met name onderscheiden door hun uitgekiende materiaalkeuze en vormgeving. Het zijn zeer flexibele kleine zuignappen, die vooral goed op hun plaats zijn in situaties waar sprake is van grote hoogteverschillen en onregelmatige oppervlakken. Ook kwetsbare, lastige of poreuze objecten met ronde, hoekige of oneffen vlakken leveren met deze lichtgewicht vacuüm­zuignappen geen problemen op. Nagenoeg alles kan er voorzichtig en veilig mee worden opgepakt, verplaatst, gepositioneerd, vastgehouden en zelfs van elkaar gescheiden.
 
Bij deze fraaie Duraflex handlingproducten zijn de kraag en lip in materialen met verschillende hardheden uitgevoerd, wat ze extra sterk en stabiel, maar tegelijkertijd ook zacht en flexibel maakt. Door de speciale samenstelling heeft men kans gezien de elasticiteit van rubber met de slijtvastheid van polyurethaan te combineren. Door de goede afdichtende eigenschappen is de lekkage tussen de zuignappen en de te hanteren producten minimaal. Dit betekent dat vaak met een kleinere vacuümpomp kan worden volstaan of dat met een lagere pompdruk te werken valt, wat een aantrekkelijke energiebesparing oplevert. De grote slijtvastheid resulteert in een lange levensduur, terwijl het risico van een onverwachte productieonderbreking verkleind wordt. Door de grote wrijving van het cupmateriaal wordt de grijpcapaciteit en houdkracht van de zuignappen verbeterd; daardoor is het in veel gevallen mogelijk de productiesnelheid te verhogen en aldus de productiviteit te vergroten. Bovendien valt ten slotte op te merken dat het siliconenvrije kunststof materiaal bij de handling geen afdrukken achterlaat.
 
Bij de BX10P zuignappen wordt bij een vacuüm van 20 –kPa, 60 –kPa en 90 –kPa gesproken van hefkrachten van resp. 1 N, 2.3 N en 3.7 N. Uitgaande van dezelfde vacuümniveaus is bij de BX15P-typen met krachten van 2 N, 4 N en 4.5 N te rekenen. Voorts valt op te merken dat de veerweg bij de eerste serie 4,5 mm kan bedragen, terwijl deze bij de tweede maximaal 5,5 mm is.
 
Voor nadere informatie over de toepassingsmogelijkheden van de diverse Duraflex BX-P zuignappen kan contact worden opgenomen met: Pneu/tec B.V., postbus 416, 2130 AK Hoofddorp, tel. (023) 5699090, fax (023) 5632465, e-mail: verkoop@pneutec.nl, internet: www.pneutec.nl

Rubrieken