Persberichten

Staal en snijwerk voor spoedklus 21 dec 2010

Staal en snijwerk voor spoedklus
Bij een aanvaring op de Noordzee tussen een containerschip en een tanker, raakte de tanker zwaar beschadigd en moest met spoed gerepareerd worden. Voor deze spoedklus heeft De Boer Staal plaatstaal EH36 met een dikte van 20 mm geleverd. Voor de reparatie van de boeg van het schip heeft De Boer Snijbedrijf het staal op maat gesneden inclusief laskanten en voorzien van een doorstempeling voor 3.2 Loyds Register.
 
In opdracht van Damen Shiprepair Rotterdam heeft De Boer Staal 5.800 kg plaatstaal EH36 met een dikte van 20 mm geleverd. Dit plaatstaal met laskanten is door De Boer Snijbedrijf met de nieuwe 3D Koike plasmasnijmachine op maat gesneden. Voor de scheepsbouw moeten het plaatstaal en het snijwerk gecertificeerd zijn en voldoen aan de eisen van erkende keuringsinstanties zoals Lloyds Register. Omdat De Boer Snijbedrijf bevoegd is tot het hermerken van materialen met een keuringsrapport 3.1 en 3.2 volgens EN 10204, heeft De Boer Snijbedrijf de doorstempeling verzorgd. Doordat men niet op de surveyor hoeft te wachten verloopt de routing sneller. De op maat gesneden producten zijn gestempeld zodat altijd is te achterhalen uit welke plaat het product is gesneden en aan welke eigenschappen en waarden het voldoet. Bovendien zijn hart- en spantlijnen en de positienummers gemarkeerd.
 
Doordat De Boer Staal het juiste plaatstaal op voorraad had en De Boer Snijbedrijf het staal direct op maat kon snijden en hermerken, is het materiaal zeer snel geleverd. De tekeningen zijn dinsdag aangeleverd en woensdag had Damen Shiprepair Rotterdam het materiaal voor de reparatie van de tanker in huis!

Rubrieken