Persberichten

Voor praktische toepassing in pneumatische systemen ontwikkelde Pneumax veelzijdige elektronische proportionele drukregelaars 13 apr 2010

Voor praktische toepassing in pneumatische systemen ontwikkelde Pneumax veelzijdige elektronische proportionele drukregelaars
Gezien de specificaties zijn de nieuwe elektronische proportionele drukregelaars van Pneumax met name bedoeld voor toepassing in situaties waar men veel belang hecht aan een nauwgezette beheersing van de persluchtdruk.

Handige nieuwe regelaars bieden veel meer mogelijkheden voor snelle instelling en handhaving van gewenste persluchtdruk en doorstroming

Overal waar men in hedendaagse productieprocessen met perslucht werkt, stellen gebruikers steeds hogere eisen aan de pneumatische onderdelen die hier worden toegepast. Minstens zo belangrijk is echter de wijze waarop met deze pneumatiek om wordt gegaan. Zo moeten bij een cilinder regelmatig de druk en doorstroming van de perslucht worden gewijzigd om de snelheid of verlangde capaciteit aan de omstandigheden aan te passen. Van iets soortgelijks is sprake bij roterende actuators, waarvan het beoogde koppel veranderd moet worden. Een probleem is dan vaak dat men al deze waardes wenst te wijzigen terwijl het productieapparaat volop in bedrijf is. Met de nieuwe proportionele drukregelaars 5-2-1 presenteert Pneumax – in ons land vertegenwoordigd door Pneu/tec B.V. - enkele bijzonder slimme elektronische regelaars die hiervoor alle gewenste mogelijkheden bieden. Deze worden thans tegelijk in twee bouwgroottes op de markt gebracht, met een doorstroming van resp. 1.100 Ndm3/min en 4.000 Ndm3/min. Beide regelaars onderscheiden zich door een uiterst snelle en nauwkeurige werking. Kenmerkend is voorts dat ze eenvoudig te bedienen zijn en universeel kunnen worden toegepast. Gezien de specificaties zijn ze met name bedoeld voor toepassing in situaties waar men veel belang hecht aan een nauwgezette beheersing van de persluchtdruk. Belangrijk is daarbij vooral ook dat deze nieuwe proportionele regelaars een ongekend grote flexibiliteit bieden. Ze beschikken standaard over alle gewenste aansturingsopties, waaronder via een gemakkelijk toegankelijke RS-232 poort, waarlangs de unit rechtstreeks met een PC of PLC kan worden verbonden. Ze beschikken over een analoge ingang voor een 0-10V spanningsignaal of 4-20 mA stroomsignaal, een analoge spanningsuitgang, een analoge stroomuitgang, alsmede een digitale uitgang. Er kunnen direct zeven verschillende drukwaardes worden gekozen. Door de praktische uitvoering is er in de praktijk door iedereen gemakkelijk met deze proportionele drukregelaars te werken. Ze zijn standaard uitgerust met een 3½-digit display en drie drukknoppen om de gewenste waardes simpelweg in te geven. De 24 VDC digitale uitgang is beschermd tegen overbelasting en kortsluiting; alarmering – bij onder- of overschrijding van de ingestelde grenswaardes – is op verschillende wijzen eenvoudig in te stellen. Er kan met een persluchtdruk van maximaal 1 MPa (10 bar) worden gewerkt.
 
Het hart van deze nieuwe pneumatische regelaars wordt gevormd door een tweetal microprocessorgestuurde tweeweg-ventielen, die voor een snelle toe- of afname van de persluchtdruk en –doorstroming zorgen. De heersende druk en doorstroming worden via een geïntegreerde sensor aan het elektronische circuit teruggemeld en met de ingestelde waardes vergeleken, waardoor men deze constant op het gewenste niveau weet te houden.
 
Vast te stellen is dat Pneumax bij deze elektronische proportionele regelaars 5-2-1 kans heeft gezien de functionaliteit aanmerkelijk te verbeteren. Daarmee is thans  probleemloos aan alle eisen te beantwoorden, ook als deze – zoals tegenwoordig vaak het geval is - extreem hoog zijn. Terwijl voorheen met dergelijke regelaars van een nauwkeurigheid van ±1% werd gesproken, wordt hier nu een afwijking van minder dan slechts ±0,3% opgegeven. Kenmerkend voor deze nieuwe units is hun lichtgewicht uitvoering, waardoor ze over gemakkelijk te gebruiken zijn, bijvoorbeeld in dynamische toepassingen. Op te merken valt voorts dat de fabrikant deze fraaie regelaars zo heeft geconstrueerd dat ze veel minder gevoelig zijn voor vervuiling, wat in de praktijk vaak een belangrijk voordeel is. 

 

Rubrieken